Publikacja: środa, 2 października 2019r.

Konferencja naukowa "Republika Musicali"

7 czerwca 2019 w Poznaniu, wzięliśmy udział w konferencji naukowej "Republika Musicali", gdzie mieliśmy możliwość opowiedzieć o audiodeskrypcji do... musicali :)

Publikacja: środa, 2 października 2019r.

Audiodeskrypcja w Warszawie - kontynuacja projektu

W czerwcu 2019 do Warszawy przyjechali nasi partnerzy z Mołdawii, Ukrainy, Czech i Gruzji, by kontynułować projekt rozpoczęty w Mołdawii. Zreazlizowaliśmy warsztaty, w ramach których uczestnicy opracowali skrypty do kilku filmów fabularnych we własnych językach. Projekt realizowany (...)

Master Class na Molodist w Kijowie

W maju 2019, jako partner fundacji HumanDoc, mielismy okazję prowadzić master class z audiodeskrypcji na festiwalu filmowym Molodist w Kijowie (Ukraina).

Warsztaty w CKWZ we Wrocławiu

W dniach 8-12 kwietnia, w ramach projektu Castle, we wrocławskim Centrum Kultury odbyły się międzynarodowe warsztaty, dotyczące udostępniania kultury. Wzięliśmy oczywiście czynny udział :)

Konferencja o dostępności w Mołdawii

W kwietniu 2019, podczas wyjazdu na warsztaty do Kiszyniowa w Mołdawii, wzięliśmy udział w Konferencji o dostępności. Mówiliśmy o audiodeskrypcji, napisach, języku migowym i opowiadaliśmy, jak sytuacja ww. usług dostępności wygląda w Polsce. Projekt realizowany przez Fundację HumanDoc (...)

Publikacja: wtorek, 26 marca 2019r.

Audiodeskrypcja w Mołdawii

W dniach 29 marca - 3 kwietnia przeprowadzimy warsztaty z audiodeskrypcji w Kiszyniowie (Mołdawia). W projekcie wezmą udział przedstawiciele organizacji NGO z Mołdawii, Gruzii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Projekt realizowany przez Fundację HumanDoc, finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Publikacja: wtorek, 1 stycznia 2019r.

Teledysk z napisami i AD promujący adopcje psów seniorów

Młodzież ze Stowarzyszenia 180 Stopni nagrała teledysk "Pieskie życie", by pomóc psom seniorom ze schroniska Ciapkowo w znalezieniu domów. Ta wersja teledysku jest z napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją, opracowanymi przez naszą fundację. Zapraszamy do oglądania (...)

Publikacja: środa, 21 listopada 2018r.

Gniezno, Królowa Śniegu z audiodeskrypcją

2 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do Teatru Fredry w Gnieźnie na spektakl "Królowa Śniegu" z audiodeskrypcją.

Publikacja: środa, 21 listopada 2018r.

Warszawa, Mój Dzikus z audiodeskrypcją

27 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Teatru Kamienica w Warszawie na spektakl "Mój Dzikus" z audiodeskrypcją.

Publikacja: środa, 4 lipca 2018r.

Audiodeskrypcja w ZOO

Jesteś opiekunem, nauczycielem, wychowawcą osób niewidomych lub słabowidzących, a może sam jesteś niewidomy? Skorzystaj z dedykowanej wycieczki do ZOO w Poznaniu, podczas której: wysłuchasz opisu wybranych zwierząt mieszkających w poznańskim ZOO; dotkniesz fragment (...)